На календарі – 1 Травня – день значимий своїм глибоким історичним корінням та сильний змістовним наповненням. Згадаймо, все починалося тоді, коли робітники виступили відкрито за свої права, а влада з ними жорстоко розправилася. Саме в пам'ять про страчених американських робітників Паризький конгрес ІІ Інтернаціоналу в 1889 році оголосив 1 травня 1890 року Днем солідарності робітників світу, запропонувавши відзначити його демонстраціями з вимогами восьмигодинного робочого дня та інших соціальних гарантій. Люди праці стали на боротьбу з капіталізмом, який нещадно експлуатував робітників і селян. Сьогодні в багатьох нинішніх «правителів» є нестримне бажання показати, якими хорошими були пани-капіталісти, вони складають прогнози, якби всі жили, якби той капіталістичний лад не зруйнувала Велика Жовтнева соціалістична революція. Так говорити можуть тільки люди недалекі, які не хочуть аналізувати реальний стан справ: кріпацтво, безправ’я робітників, страшні умови праці…
На жаль, коли в суспільстві вкорінюються подібні думки, тоді й приходить до влади олігархічний режим, як це й сталося в Україні. Олігархи продовжують збагачуватися за рахунок народної та державної власності, несправедливої приватизації, а звичайні громадяни ледь зводять кінці з кінцями. Статистика вражає: більше 80% українців викинуто за межу виживання. Черговий уряд цього режиму анонсував скорочення у гуманітарній сфері: закривали і закриватимуть далі початкові і восьмирічні школи, звільнятимуть 10% працівників у навчальних закладах усіх рівнів. ... Читать дальше »
Вся история борьбы трудящихся за свои социально-экономические права, за власть рабочих и крестьян свидетельствует о необходимости единства действий.
Благодаря единству пролетариата, крестьян и солдат в 1917 году Великая Октябрьская социалистическая революция под руководством большевистской партии, созданной В.И.Лениным, увенчалась победой и установлением Советской власти в России, чем была открыта новая историческая эпоха - эпоха перехода человечества от капитализма к социализму.
Именно многонациональное единство рабочих, крестьян и трудовой интеллигенции стало залогом образования Союза Советских Социалистических Республик, который показал, каких высот могут достичь трудящиеся в свободной от эксплуатации, социального и национального угнетения, социалистической стране.
Только благодаря единству советского народа и Коммунистической партии были построены гиганты отечественной индустрии первых пятилеток, поведена коллективизация на селе, осуществлена культурная революция, разгромлен фашизм в годы Великой Отечественной войны, завоеван космос.
И в труде, и в бою мы побеждали потому, что были вместе, и не делились на своих и чужих – по крови, языку, по культуре, месту жительства .... Читать дальше »